Tehetségfesztivált rendeztek Szekszárdon

Kétnapos Nemzetközi Tehetségfesztivált szerveztek Szekszárdon Tiszta Energia- Fenntartható környezet jelszóval. A rendezvényt a Pécsi Tudományegyetem (PTE) szekszárdi, Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Karán tartották meg.

Az eseményen részt vett dr. Szili Katalin a Nemzeti Fenntartható Fejlődés Tanácsának alapító elnöke, aki egyben autonómiaügyekkel foglalkozó miniszterelnöki megbízott. Beszédében elmondta, hogy 2013-ban fogadta el a parlament a fenntartható fejlődés keretstatégiáját, amely meghatározza milyen feladatai vannak az intézményeknek, önkormányzatoknak, civil és gazdálkodó szervezeteknek. Kitért rá, hogy a fenntartható fejlődés olyan szemléletmód, mely a társadalmi, gazdasági és ökológiai kérdéseket közösen kezeli, hiszen a problémák is együtt jelentkeznek. Szerinte jelenleg már gyermekeink unokáinak az erőforrásait használjuk fel, emiatt fontos, hogy a fiatal generáció változtasson a jelenlegi helyzeten.
 
A tehetséggondozásról és a mesterséges intelligenciáról is szó volt a fesztiválon
 
Dr. Szécsi Gábor egyetemi tanár, a PTE KPVK dékánja, az Országos Tudományos Diákköri Tanács alelnöke szerint a tehetséggondozás és a fenntartható fejlődés szoros kapcsolatban állnak egymással, hiszen csak akkor lehet élhető jövőt teremteni, ha a tehetséges emberek tesznek a megvalósításért.
 
Horváth Péter János, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal elnöke előadásában a villamosenergiáról beszélt. Szerinte a fenntartható energiaellátásban fontos szerepe van a zöldenergiának és energiahatékonyságnak.
 
Dr. Szendrői Péter, az Országos Tudományos Diákköri Tanács elnöke úgy gondolja, hogy a tehetséggondozás nélkül a mesterséges intelligencia sem működik.
 
BG
Forrás: MTI, TEOL, Szekszárdihírek
Képek: MTI/ Kiss Dániel